Беретини е първият финалист на демонстративния турнир на трева в Берлин

15:43, 14.07.2020
Чете се за: 00:31 мин.
Тенис
беретини първият финалист демонстративния турнир трева берлин

Италианецът надделя срещу Роберто Баутиста Агут с 4:6, 6:3, 10-6 в мач, продължил 73 минути

Осмият в Световната ранглиста Матео Беретини направи пълен обрат срещу шампиона от София през 2016 година и си гарантира място на финала, където ще се изправи срещу победителя от двубоя между Доминик Тийм от Австрия и №73 в класацията на АТР Яник Синер от Италия.

В първата част на срещата имаше само един пробив на Баутиста Агут с 4:3 за испанеца, когато топката на шампиона от Кицбюел Беретини спря в мрежата. В десетия гейм дванадесетият в Ранглистата сервираше за спечелване на сета. Съперникът поведе с 40:15, но това не смути тенисиста от Кастельон де ла Плана и той затвори частта с ас.

Във втория сет италианецът намери своя ритъм и проби за 5:3, а след това с лекота изравни частите.

Последва дълъг тайбрек, в който Баутиста Агут поведе с 5:3 точки, но до края успя да спечели само още една и Беретини триумфира.

5000 лв. глоба за дружество, ограничило достъпа до "Русалка"