Беретини приключи участието си в Токио заради контузия, Фис се изправя срещу Шелтън на четвъртфиналите

Друг французин Юго Умбер също е на четвъртфинал в японската столица.

беретини приключи участието токио заради контузия фис изправя шелтън четвъртфиналите
17:25, 27.09.2024
Чете се за: 01:02 мин.

Матео Беретини приключи участието си на турнира по тенис на твърда настилка в Токио с награден фонд от близо два милиона долара. Италианецът спечели първия сет срещу Артур Фис със 7:6 (5), но отказа да продължи мача заради контузия.

На четвъртфиналите в японската столица 20-годишният французин ще се изправи срещу защитаващия титлата си от миналия сезон Бен Шелтън.

Юго Умбер също се класира за следващия кръг на турнира. Френският тенисист се наложи с 6:3, 6:2 срещу Брендън Накашима.

Умбер направи пробив за 5:3 в първия сет, след което сервира успешно, повеждайки в двубоя. Във втората част американецът на два пъти загуби подаването си, а срещата продължи 67 минути.

На четвъртфиналите представителят на Франция ще играе срещу Джак Дрейпър (Великобритания).

Изпълнителният директор на Нюкасъл Дарън Ийлс се оттегля от работата си в клуба заради здравословни проблеми