Друг французин Юго Умбер също е на четвъртфинал в японската столица.
Матео Беретини приключи участието си на турнира по тенис на твърда настилка в Токио с награден фонд от близо два милиона долара. Италианецът спечели първия сет срещу Артур Фис със 7:6 (5), но отказа да продължи мача заради контузия.
На четвъртфиналите в японската столица 20-годишният французин ще се изправи срещу защитаващия титлата си от миналия сезон Бен Шелтън.
Юго Умбер също се класира за следващия кръг на турнира. Френският тенисист се наложи с 6:3, 6:2 срещу Брендън Накашима.
Умбер направи пробив за 5:3 в първия сет, след което сервира успешно, повеждайки в двубоя. Във втората част американецът на два пъти загуби подаването си, а срещата продължи 67 минути.
На четвъртфиналите представителят на Франция ще играе срещу Джак Дрейпър (Великобритания).
Бившата шампионка от Уимбълдън Маркета Вондроушова получи четиригодишно наказание
Динко Динев се класира за основната схема на турнира от сериите Чалънджър в Пловдив
При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
Над 40 сигнала за мазут по Южното Черноморие, появиха се нови петна край Синеморец