Берое и Спартак Варна не се победиха в Стара Загора

берое спартак варна победиха стара загора
Снимка: ПФК Берое Стара Загора
22:20, 25.05.2023
Чете се за: 04:27 мин.

Отборите на Берое Стара Загора и Спартак Варна завършиха при резултат 1:1 в двубой от третия плейофен кръг на Първа лига.

"Соколите" първи стигнаха до поапдение в 20-ата минута, когато Евандро се разписа за 0:1. Серкан Юсеин изравни за "зелените" в 40-ата минута с хубав удар от границата на пеналта – 1:1. През втората част играта бе равностойна и двата тима имаха своите положения за гол. Попадение обаче така и не падна.

Първият удар в мача дойде в третата минута, когато Серкан намери Мара на границата на пеналта, а албанецът се обърна и стреля, но над вратата.

Три минути след това топката бе центрирана от фаул в наказателното поле, където Василев игра с глава и намери Челич, който отправи удар, но топката срещна напречната греда.

Постепенно играта бе изравнена и гостите центрираха на два пъти опасно в пеналта, но не стигна до удар. "Зелените" отново натиснаха своя съперник, но Спартак стигна до гол в 20-ата минута.

Топката бе отнета в половината на гостите. Микелс пробяга почти целия терен и намери Евандро, който прати топката в мрежата с удар от наказателното поле – 0:1.

Иван Йорданов направи самостоятелен пробив в 27. минута и стреля от малък ъгъл, но Челич се хвърли и блокира удара, след което Караджов улови.

Три минути след това Ромейш също отправи удар от границата на пеналта, но не намери очертанията.

Берое изравни в 40-ата минута, когато Серкан Юсеин получи топката от Василев на границата на наказателното поле и я прати в долния ляв ъгъл с прецизен удар – 1:1.

Минута след подновяване на играта топката бе центрирана в наказателното поле на Берое, където евандро стреля от въздуха, но не намери целта.

В ответната атака пък последва центриране в наказателното поле на гостите, където Василев овладя, но не успя да отправи удар.

Спартак организира бърза атака в 50-ата миниута, която завърши с удар на Микелс, но топката мина над вратата.

Минута след това Ромарио получи в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но вратарят спаси.

В 55-ата минута Микелс стреля от дистанция, а топката срещна напречната греда и излезе в аут.

Три минути по-късно топката бе центрирана в пеналта на Берое, където Карамоко стреля с глава, но ударът му мина покрай вратата.

Отново Микелс отправи удар от малък ъгъл, но топката мина на сантиметри от гредата.

След разиграване от корнер Ромарио центрира топката в наказателното поле на гостите, където Кръстев отправи удар с глава, но вратарят спаси блестящо.

Спас Георгиев получи в наказателното поле в 84-ата минута и стреля в далечния ъгъл, но топката мина на сантиметри от гредата.

Минута преди края последва нов опит на Микелс с удар от пеналта, но топката отново мина над вратата.

В последната секунда топката бе центрирана в пеналта на Берое и се получи сериозно разбъркване, но Челич блокира удара.

Това бе всичко в срещата и по този начин двата тима спечелиха по една точка.