Берое не успя да победи втородивизионния Янтра Габрово в контролна среща

берое успя победи втородивизионния янтра габрово контролна среща
Снимка: ПФК Берое Стара Загора
17:16, 18.11.2022
Чете се за: 02:10 мин.

Отборът на Берое завърши при резултат 1:1 в контролна среща с „Янтра“, играна на стадиона в Стара Загора. "Зелените" владееха инициативата в голяма част от времето и имаха по-чистите положения, но не успяха да ги реализират.

Още в 5-ата минута Тунгара центрира от фланга в пеналта на Янтра, а Мечев засече от въздуха, отправяйки много силен и точен удар, който обаче бе спасен от вратаря Иванов.

Четири минути след това Тунгара овладя в наказателното поле на гостите и стреля в далечния ъгъл, но отново Иванов спаси.

Габровци излязоха напред в резултата в 11-ата минута, когато Колев проби по фланга и предостави за непокрития в наказателното поле на Берое Върбанов, който от своя страна успя да прати топката в мрежата за 0:1.

Последваха няколко добри ситуации за състава на Николай Киров, а най-добрите от тях дойдоха след изпълнение на корнер, когато първо Тунгара, а след това и Николов се разминаха на сантиметри след удари с глава.

През втората част играта не се промени особено, а домакините успяха да изравнят в 52-ата минута. Мечев центрира от фаул, а Георги Динков се разписа след удар с глава за 1:1.

До края на мача и двата тима организираха добри атаки, но ново попадение така и не падна.

В следващия си мач Берое гостува на Миньор Перник в среща от турнира за Купата на България. Двубоят е насрочен за 26 ноември от 13:30 ч.