Берое остава непобеден в женското баскетболно първенство с успех над Шампион 2006

Баскетболистките от Стара Загора стигнаха до успеха с 81:56

ЖБК Берое
19:07, 28.10.2023

Отборът на Берое се наложи над Шампион 2006 с 81:56 (18:13, 23:16, 16:19, 24:8) като гост в София в двубой от четвъртия кръг в първенството на България по баскетбол за жени. Победата бе четвърта поредна за шампионките от Берое, които оглавяват временното класиране, а състезателките на Шампион 2006 допуснаха трето поражение от четирите си срещи до момента.

Домакините опитваха да се противопоставят на по-класния си противник в големи периоди от мача, но в последната четвърт старозагорки бяха категорични. До почивката Берое натрупа аванс от 41:29, а след равностойна трета част Шампион 2006 намали за 48:57. Гостите отбеляза 24 срещу 8 точки за състава от София до края и си осигуриха победата.

Яна Карамфилова и Николина Зубач реализираха по 20 точки за тима от Стара Загора. Карамфилова оформи „дабъл-дабъл“, добавяйки 11 борби, а Зубач овладя 6 борби. Гергана Маданкова се включи с 13 точки и 4 борби.

Анджела Стамболян отбеляза 9 точки и 3 борби за домакините, а Габриела Коцева вкара 8 точки.

За Берое предстои домакинство на Локомотив на 18 ноември, докато отборът на Шампион 2006 ще гостува на Рилски спортист.

В останалите срещи от деня Монтана 2003 нанесе първа загуба на Рилски спортист, докато Локомотив София победи Шоутайм.

Комисията за контрол на службите за сигурност ще обсъди дали докладът на ДАНС да стане публичен