Берое победи Локомотив София в „Надежда“

17:03, 13.11.2022
Чете се за: 01:55 мин.
берое победи локомотив софия bdquoнадеждаldquo
Снимка: ПФК Берое Стара Загора

Отборът на Берое Стара Загора постигна победа с 2:0 при визитата си на Локомотив София в двубой от 18-ия кръг на Първа лига.

„Зелените“ откриха резултата на стадион „Локомотив“ в столичния квартал „Надежда“ след точно час игра, когато Симеон Мечев стреля от близо 30 метра по посока вратата на домакините, топката тупна пред стража Александър Любенов, който не успя да улови кълбото и то се върна на границата на вратарското поле, където Вини Трибуле с удар от движение се разписа в долния десен ъгъл на вратата.

Съставът на Николай Киров удвои преднината си пет минути по-късно. Серкан Юсеин получи топката в половината на „железничарите“ и пусна много хитро подаване по земя към Абубакар Тунгара, което изведе нападателя на Берое очи в очи с вратаря Любенов в пеналтерията на домакините. Тунгара овлядя и с плътен изстрел се разписа в долния ляв ъгъл.

Локомотив София намали изоставането си в 80-ата минута чрез Димо Бакалов, който с глава засече центриране от ъглов удар на Красимир Милошев в наказателното поле на Берое.

В класирането Берое събра актив от 19 точки и се изкачи на 11-ата позиция, докато Локомотив София е осми с 26 пункта.

Румен Радев в Перник: Работи се по абсолютно всички версии
Кордоба за извини на „сините“ фенове и обеща: Ще върнем Левски на върха!