19:16, 05.11.2022
Чете се за: 02:07 мин.
берое прекъсна негативната серия записа първи успех николай киров
Снимка: ПФК Берое

Отборът на Берое Стара Загора прекъсна сушата си от близо два месеца без победа и записа първа победа под ръководството на Николай Киров, след като надигра с 2:0 у дома състава на Арда Кърджали.

С успеха "зелено-белите" се изкачиха до 11-то място в Първа лига с актив от 16 точки, докато тимът на Арда е с две позиции по-нагоре с 23 пункта.

След нулево първо полувреме в Стара Загора домакините откриха резултата скоро след подновяването на играта чрез новото попълнение Вини Трибуле. Гостите от Арда сбъркаха при изнасянето на топката, която впоследствие стигна до французина, а той с удар от границата на наказателното поле вкара още при дебюта си за Берое.

В 66-та минута на двубоя пък заралии получиха златен шанс да удвоят аванса си, след като Стив Траоре беше препънат в наказателното поле и старозагорци получиха право да изпълнят дузпа. Зад топката застана Абубакар Тунгара и макар ударът му да бе отразен от Анатоли Господинов при добавката малиецът беше нямаше как да сбърка, оформяйки крайния резултат 2:0.

По този начин Берое записа първа победа над Арда изобщо в среща от Първа лига, като до този момент единственият успех на "зелено-белите" бе дошъл в приятелска среща през 2020 година.

Посланикът на Украйна: Решението на депутатите за военна помощ е важно и навреме