Берое разби Шампион 2006 в първи мач от полуфиналната серия на баскетболното първенство за жени

16:57, 19.04.2023
берое разби шампион 2006 първи мач полуфиналната серия баскетболното първенство жени
Снимка: БФ Баскетбол

Отборът на Берое Стара Загора разгроми със 117:55 (32:12, 29:16, 31:11, 25:16) като домакин състава на Шампион 2006 в първи двубой между двата тима от полуфиналните плейофи в българското баскетболно първенство за жени.

Старозагорки, които са шампиони от последните два сезона, не оставиха никакви шансове на гостите, като поведоха още в самото начало на срещата и до края непрестанно продължиха да увеличават аванса си.

Убедителният успех даде възможност на старши треньора на Берое Таня Гатева да използва всичките си 12 състезателки, а най-полезна от тях стана Цветомира Наумова с 25 точки, Яна Карамфилова добави 23, а Димана Костова завърши със 17.

За гостите от София Виктория Иванова реализира цели 28 пункта, с което приключи срещата като най-резултатната баскетболистка на паркета.

Серията между Шампион 2006 и Берое Стара Загора продължава с мач в на 21 април (петък) от 16.30 часа в зала "Триадица" в София. Играе се до две победи от три двубоя.

В другия полуфинал в женското ни баскетболно първенство един срещу друг се изправят тимовете на Монтана 2003 и Рилски спортист, а първата среща от техния дуел е тази вечер от 18.00 часа в зала "Младост" в Монтана.

България е четвъртата страна от ЕС, която налага забрана за внос на украински стоки (ОБЗОР)
Бюджет 2023 г.: В проектобюджета на НЗОК са заложени над 7,027 млрд. лева