Берое спечели дербито срещу Монтана в женското баскетболно първенство

Тимът от Стара Загора постигна успех с 80:58

ЖБК Берое
16:13, 21.10.2023
Чете се за: 01:55 мин.

Шампионът на България Берое победи с 80:58 (17:17, 18:17, 18:15, 27:9) Монтана 2003 в дербито на третия кръг на женското баскетболно първенство.

Мачът в Стара Загора, който противопостави двата най-успешни отбора в шампионата за последните пет години, бе напълно равностоен до края на първото полувреме, но след него момичетата на треньорката Жаклин Златанова наложиха преимущество и стигнаха до третата си победа за сезона.

През първите 20 минути двата отбора многократно размениха водачеството, като в нито един момент разликата не бе повече от четири точки в полза на един от тях.

През второто полувреме Берое тръгна по-добре и поведе с 45:36 след кош на Деана Стояновска. Монтана обаче навакса изоставането си и на свой ред излезе напред с 49:47 след тройка на Ванина Василева.

Последва обаче нова силна серия за шампионките, която този път бе от 22:2 точки. Тя пречупи съпротивата на Монтана и в последната четвърт играта бе контролирана изцяло от състава на домакините.

За Берое с "дабъл-дабъл" от 22 точки и 12 борби завърши Николина Зубац, Яна Карамфилова прибави 18 точки и 10 борби, а Деана Стояновска и Димана Костова реализираха по 12 точки

В редиците на Монтана се отличи Катрин Бригс с 22 точки.