Безпощаден Ливърпул си го изкара на Борнемут за загубата от Юнайтед в предния кръг

18:14, 27.08.2022
Чете се за: 02:15 мин.
седемзвезден ливърпул изкара борнемут загубата юнайтед предния кръг

Отборът на Ливърпул постигна победа с 9:0 при домакинството си на Борнемут в двубой от четвъртия кръг на английската Висша лига.

„Мърсисайдци“ откриха резултата на „Анфийлд“ още в 3-ата минута, когато Роберто Фирмино центрира отдясно в наказателното поле на гостите, а Луис Диас се извиси във въздуха и с глава прати топката в левия ъгъл на вратата, пазена от Марк Травърс.

Домакините удвоиха преднината си само три минути по-късно чрез младия Харви Елиът, който стреля с вътрешен фалц от дъгата на наказателното поле, а топката се озова неспасяемо в долния десен ъгъл на стража Травърс.

Малко преди да изтече половин час игра съставът на Юрген Клоп направи преднината си в срещата класическа. Трент Александър-Арнолд стреля по диагонал от близо 20 метра, пращайки топката в горния десен ъгъл на вратата на Борнемут.

До края на полувремето паднаха още попадения във вратата на „черешите“, дело на Роберто Фирмино и Върджил ван Дайк.

След почивката Крис Мефъм от състава на Борнемут си отбеляза автогор, а Фирмино отбеляза втрото си попадение в срещата в 62-ата минута.

Отново Диас и Фабио Карвальо оформия крайното 9:0 в полза на „червените“ с головете си в 80-ата и 85-ата минути.

В класирането Ливърпул събра актив от пет точки и се изкачи на осмото място. Борнемут пък е 17-и с три спечелени точки от четири изиграни срещи.

Стоилов върна Николай Михайлов в групата на Левски за гостуването на Ботев във Враца
Сребърен медал за Стилияна Николова в многобоя на Световната чалъндж купа в Румъния