Безпроблемно начало за наранения Дея спорт в НВЛ при мъжете

Тимът, воден от Франческо Кадеду, се наложи като гост на Хебър с 3:0 в мач от първи кръг на елита, който се игра в зала „Васил Левски“.

ВК Дея Спорт
Снимка: startphoto.bg
20:20, 19.10.2024
Чете се за: 01:50 мин.

Без основни играчи, Дея спорт отбеляза категоричен старт в първенството на НВЛ при мъжете. Тимът, воден от Франческо Кадеду, се наложи като гост на Хебър с 3:0 (25:18, 25:22, 25:16) в мач от първи кръг на елита, който се игра в зала „Васил Левски“.

Така волейболистите от Бургас се справиха без проблем при влизането си в шампионата, като загряха за предстоящото си трудното гостуване - на Монтана. Двубоят е на 25 октомври от 19:30 часа в зала „Младост“ .

От своя страна Хебър продължава с второ поредно домакинство, като приема Добруджа 07. Мачът е на същата дата от 18:30 часа.

В състава на гостите отново имаше здравословни проблеми, като отсъстваха основни състезатели. Георги Братоев и Теодор Тодоров изобщо не бяха в списъка за този мач. Валентин Братоев отново бе записан като либеро, но не влезе в игра. Въпреки това бургазлии показаха, че имат взаимозаменяемост и се справиха. Те имаха водеща роля през по-голямата част от мача. Домакините от Хебър се опитаха да дадат отпор, но им се получи само на моменти в първия гейм и повече във втората част.

В третия гейм Дея поведе с 16:9 и остави домакините на 16 точки. Гостите реализираха победата за 69 минути игра.

С най-голям актив за Дея бяха двама играчи - Димитър Василиев и Патрик Ламанец с по 15 точки.

За Хебър най-резултатен бе Симеон Топузлиев с 14 точки.