Българският футболен съюз (БФС) изрази благодарностите си към МВР, ГДНП и СДВР след мача между ЦСКА 1948 и ЦСКА.
От футболната централа твърдят, че мачът е протекъл безпроблемно, въпреки опасенията за нарушаване на обществения ред в областта.
Ето и цялото изявление, публикувано на сайта на БФС:
Българският футболен съюз изказа благодарностите си към ръководството на Главна дирекция „Национална полиция“, на Столичната дирекция на вътрешните работи, и към всички служители на МВР, обезпечили по безупречен начин обществения ред по време на двубоя от 23-ия кръг на ППЛ между ЦСКА 1948 и ЦСКА.
Въпреки предварително изразените опасения във връзка с мястото за провеждане на срещата, усилията на органите на реда и професионалната им работа бяха ключови за безпроблемното протичане на мача, като по този начин бяха запазени и принципите на равнопоставеност и реципрочност между клубовете от Първа професионална лига.
БФС подчертава удовлетворението си, че дългогодишната съвместна работа между съюза и МВР отново даде добър резултат. Сигурни сме, че успешното сътрудничество на институциите ще продължи и занапред.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok