Бившият министър на правосъдието в кабинета "Сакскобургготски" Антон Станков е номиниран за поста омбудсман. Това потвърдиха от пресцентъра на Народното събрание. Предложението е внесено на 7 март от името на Сдружение с нестопанска цел в обществена полза "Асоциация българско училище за политика Димитър Паница".
Номинациите за обществен защитник ще бъдат внасяни в писмена форма до Комисията за прякото участие на гражданите, жалбите и взаимодействието с гражданското общество в 28-дневен срок от приемането на процедурните правила. Правилата бяха приети на 13 февруари. Тогава депутатите записаха, че предложения могат да правят народни представители, парламентарни групи и юридически лица с нестопанска цел в обществена полза. Те се внасят писмено до парламентарната комисия чрез председателя на Народното събрание.
Премиерът Румен Радев връчи националното знаме на олимпийските отбори по природни науки за 2026 г.
КЗК отмени обществената поръчка за проектиране на детската болница заради ограничителни условия
СПЕЦИАЛНО: Схема за фалшиви гръцки шофьорски книжки работи от години в Кюстендилско
Иван Шишков за пътната инфраструктура: На картата на България липсват много пътни трасета
СПЕЦИАЛНО: Схема за фалшиви гръцки шофьорски книжки работи от години в Кюстендилско