Близки на загиналия в катастрофа на централен булевард в Пловдив моторист Недялко Бакалски, както и представители на сдружение "Ангели на пътя", излязоха на протест пред Съдебната палата в града.
След катастрофата родителите на Недялко вземат решение да дарят органите му. Днес в тяхна подкрепа пред съда беше и Димитър, който е един от 4-мата трансплантирани.
Въпреки че инцидентът стана преди повече от две години делото за смъртта на Недялко все още е на първа инстанция и няма издадена присъда.
Родителите протестират заради бавното правораздаване и искат ефективна присъда за виновния шофьор Иван Иванов.
Той се отказа от съкратен процес и не признава вината си за инцидента.
Днес е поредното заседание по делото, на което ще бъдат разпитани последните свидетели.

Банско събира световния елит на дигиталните номади и засилва туризма извън сезона
16-годишен пострада при челен сблъсък между две електрически тротинетки край Несебър
Бургас затяга мерките срещу пожари: проверки, санкции и засилен контрол в рисковите райони
Тир се блъсна в мантинелата на АМ "Тракия" и се озова в канавка край Карнобат
Две деца загинаха край Мездра, след като млад шофьор изгуби контрол над автомобила си