Български лекарски съюз разкри телефон за сигнали, свързани с недостиг на лични предпазни средства сред лекарите и специалистите по здравни грижи във връзка с обявеното извънредно положение в страната заради COVID-19.
Медиците могат се свържат с БЛС на телефонен номер 02/ 9 07 07 08.
Причината БЛС да открие тази телефонна линия са зачестилите сигнали до съсловната организация от лекари и специалисти по здравни грижи за забавяне при снабдяването на лични предпазни средства.
На телефон 02/ 9 07 07 07 могат да бъдат подавани сигнали за упражнена агресия над лекари и специалисти по здравни грижи.
Те ще бъдат незабавно предавани до Главния прокурор, съгласно подписаното на 14.01.2020 г. споразумение между БЛС, МЗ и Прокуратура на Република България.
Обажданията и на двете телефонни линии ще се приемат в работни дни между 09:00 и 17 ч.
През останалото време сигналите ще бъдат записвани на гласова поща и обработвани в рамките на обявеното работно време.
Президентът Илияна Йотова откри Общобългарското тържествено събрание по повод 150-годишнината от Априлското въстание
След успешна трансплантация и дълго лечение: Изписаха бебето с 1 000 000 левкоцити
След аварията в Чернобил: България е на 8-о място по радиационно замърсяване и на първо по облъчване на хората
Емил Дечев: Заплахите към главния секретар на МВР са заради активната му работа срещу купуването на гласове
Проф. Кантарджиев: Антраксът не се предава от човек на човек, болният не може да зарази никого