Бохум си гарантира оставането в Бундеслигата след седемголов трилър с Борусия в Дортмунд

бохум гарантира оставането бундеслигата седемголов трилър борусия дортмунд
от БНТ , Източник: БГНЕС
18:55, 30.04.2022
Чете се за: 02:07 мин.

Бохум надви Борусия (Дортмунд) с 4:3 като гост в зрелище сблъсък от 32-ия кръг на германската Бундеслига.

Новаците стартираха страхотно и поведоха с 2:0 само в рамките на първите осем минути от визитата на „Сигнал Идуна Парк“ – точни за гостите бяха Себастиан Полтер и Герит Холтман. На сцената обаче се появи стрелецът на „жълто-черните“ Ерлинг Холанд, който обърна изцяло развоя на събитията с хеттрик, като първите му две попадения дойдоха от дузпи. Бохум обаче шокира съперника в заключителните десетина минути на вълнуващия мач след головете на резервата Юрген Локадия и Милош Пантович от бялата точка.

С трите точки новаците си гарантираха оцеляването в Бундеслигата, като имат 39 точки, на десет от намиращия се в зоната на плейаута Щутгарт, два кръга преди края на сезона. Дортмунд доиграва кампанията, след като в миналия кръг окончателно загуби шансовете за титлата след поражението от Байерн Мюнхен, което направи баварците шампиони на страната за десети пореден път. Играчите на Юрген Нагелсман закономерно не вложиха сили при визитата на Майнц 05 и отстъпиха с 1:3 като гост в друг двубой. Попадението за Байерн бе реализирано от дежурния голмайстор Роберт Левандовски, който постигна нов рекорд - за най-много отбелязани голове при гостувания с 18 в рамките на една кампания.

В следващия кръг Бохум приема Арминия Билефелд, докато Дортмунд гостува на изпадналия Гройтер Фюрт.