ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Бойко Борисов: Защо ще се събираме да се кълнем, след като изборите са нелегитимни?

Чете се за: 02:00 мин.
У нас

Йотова да се извини или президентът да оттегли указа си, призова лидерът на ГЕРБ

Снимка: БТА
Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
Слушай новината

На Национално съвещание ГЕРБ обсъжда резултатите от изборите и бъдещите действия на партията. Във форума участват областните координатори на ГЕРБ, новоизбраните народни представители и кметовете на общини, избрани с листата на ГЕРБ.

"Според президентската институция изборът на този парламент е нелегитимен. Това означава, че и всички решения, които се взимат, са нелегитимни. Излиза, че само президентските избори са честни и прозрачни. Но след като са нелегитимни, защо ще се събираме да се кълнем. Защо се даде този ден и час?", попита в началото на лидерътна партията Бойко Борисов.

За всички е ясно, че ще се ходи на нови избори, заяви той.

"Йотова да се извини или президентът да оттегли указа", категоричен беше той.

Вчера в Гоце Делчев вицепрезидентът коментира, че според нея новоизбраният парламент не е легитимен.

Това означава бой между властите, заяви Борисов, а оттам и още по-тежка политическа криза. Заяви, че смята, че управлява легитимно избрана партия. Категоричен беше, че не отстъпва от фигурата на председател на Народното събрание, която е справедливо да бъде от ГЕРБ.

Последваха доклади, след което Бойко Борисов отново взе думата.

"Нашите бъдещи противници в избори не са ПП-ДБ, това са "ДПС - Ново начало", АПС. Най-големият ни идеологически противник е "Възраждане", заяви лидерът на ГЕРБ. Борисов.

По думите му съвещанието днес трябва да завърши с декларация до президента. "След като президентската институция каза, че изборите са нелегитимни, те ще идват ли в понеделник", попита Борисов.

Последвайте ни

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?