Ръководството на болница "Свети Иван Рилски" изпрати до здравното министерство доклад във връзка с трагичния инцидент на бул. "Акад. Иван Гешов" вчера, при който загина 16-годишно дете.
"Не разполагаме с каквато и да е конкретна информация, освен публикациите в пресата", обясняват от здравното заведение.
Според информацията на болницата електрозахранването се извършва от два трафопоста, които се намират на територията на Болничния комплекс – във вътрешния двор на Инфекциозна болница и в сутерена на сградата на НЦОЗА.
Оголен кабел е причинил инцидента, при който загина 16-годишно момче в София
УМБАЛ "Св. Иван Рилски" няма касателство към други източници на електрозахранване, се казва в доклада до здравния министър.
Използваме случая да изкажем своите най-искрени съболезнования към родителите на починалото дете, допълват от здравното заведение.

Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
Техническа грешка увеличи заплатите на шефовете на енергийни регулатори с до 2000 евро