Болно дете е транспортирано от Белград до София със самолет „Спартан“, съобщиха от Министерството на отбраната.
Самолетът „Спартан“ с командир капитан Йордан Димитров, помощник-командир капитан Николай Калайджиев и борден инженер Мирослав Пипев е излетял в 10:07 ч. от София по направление Белград, Сърбия. В 13:13 ч. самолетът се е приземил обратно в София, пише още в съобщението.
Детето на борда е било придружено от медицински екип от Специализираната болница за активно лечение (СБАЛ) по детски болести „Проф. Иван Митев“ и медицинска сестра старшина Мария Атанасова Борисова от ВМА-София.
Директори на задлъжнели болници със заплати, по-високи от на министъра на здравеопазването
Протестиращите млади лекари: Директор на дирекция в МЗ взема 4 пъти повече от лекар-специализант
Цистерни с мляко са блокирани на границата с Румъния заради нови изисквания на БАБХ