Борнемут изненада Нюкасъл и го победи

"Черешките" се измъкнаха от зоната на изпадащите.

борнемут изненада нюкасъл победи
21:33, 11.11.2023

Борнемут спечели изненадваща победа с 2:0 срещу Нюкасъл в мач от 12-ия кръг на английското първенство по футбол и с това "черешките" се измъкнаха от зоната на изпадащите. Те са с девет точки и три пред Лутън, който днес загуби с минималното 0:1 от Манчестър Юнайтед.

Нюкасъл е седми в класирането с 20 точки и четири зад водещата четворка.

Борнемут и Нюкасъл изиграха нулево първо полувреме, но през втората част домакините натиснаха и стигнаха до два гола. Нападателят, който играе вече пета година за "черешките" и има над 170 мача за отбора, вкара за 1:0 в 60-ата минута и 15 по-късно оформи крайния резултат.

Борнемут дори имаше претенции за дузпа за игра с ръка на футболист на Нюкасъл, но тя не бе отсъдена след преглед със системата за видеоповторения.

Заради топлото време: По Черноморието няма чернокоп и паламуд