Борнемут нанесе сериозен удар по шампионските амбиции на Арсенал след домакинска победа с 2:0

Домакините бяха улеснени за успеха си след червения картон на Уилям Салиба от "артилеристите" в 30-ата минута на мача.

Борнемут
21:59, 19.10.2024
Чете се за: 01:10 мин.

Отборът на Борнемут се наложи над Арсенал с 2:0 в късния съботен мач на английската Висша лига.

Домакините бяха улеснени за успеха си след червения картон на Уилям Салиба от "артилеристите" в 30-ата минута на мача. Микел Мерино от Арсенал първи имаше възможност да открие резултата малко след картона, но стреля покрай вратата.

В 69-ата минута шут на Габриел Мартинели от Арсенал бе спасен от вратаря на домакините Кепа Арисабалага. В ответната атака Борнемут откри резултата, като Джъстин Клуйверт подаде на Райън Кристи, който отбеляза с удар в левия ъгъл.

Десет минути по-късно самият Клуиверт направи 2:0. Това бе първа загуба за тима на Микел Артета през сезона, като Арсенал остана на трето място, но вече бе застигнат по точки и от Астън Вила. Борнемут се изкачи на десета позиция в подреждането.

Над 350 състезатели взеха участие в международен турнир по таекуондо, част от проекта "Таекуондо за права" (ВИДЕО)