Борнемут с категоричен успех над Суонзи за ФА Къп

"Черешките" се наложиха с категоричното 5:0

Борнемут
Снимка: Facebook: AFC Bournemouth
09:13, 26.01.2024
Чете се за: 01:17 мин.

Борнемут вкара пет гола през първото полувреме и победи втородивизионния Суонзи с 5:0 в мач от четвъртия кръг на турнира за купата на Футболната асоциация на Англия (ФА).

Защитникът Лойд Кели изведе Борнемут напред в резултата в седмата минута, вкарвайки в горния ъгъл след изпълнение на статично положение. Алекс Скот пък удвои преднината на домакините три минути по-късно, а след това асистира на Луис Синистера в 14-ата за 3:0.

Нападателите Дейвид Бруукс и Доминик Соланке също се разписаха във вратата на уелсците и Борнемут поведе с пет гола още преди почивката.

По-късно днес носителят на трофея Манчестър Сити гостува на Тотнъм, а Челси среща Астън Вила на "Стамфорд Бридж".