Борусия Дортмунд вкара пет гола на Щутгарт и се изкачи на четвъртото място в Бундеслигата

18:22, 22.10.2022
борусия дортмунд вкара пет гола щутгарт изкачи четвъртото бундеслигата

Отборът на Борусия Дортмунд постигна победа с 5:0 при домакинството си на Щутгарт в двубой от 11-ия кръг на Бундеслигата.

Тон за головата фиеста на стадион „Сигнал Идуна Парк“ даде Джуд Белингам още във втората минута, след асистенция на Никлас Шуле.

Единадесет минути по-късно самият Шуле удвои преднината на „жълто-черните“, като се възползва от голова подаване от страна на Рафаел Герейро.

Борусия направи преднината си в срещата класическа минута преди края на първата част чрез Джовани Рейна. Това бе първо попадение за национала на САЩ от началото на сезона в Бундеслигата.

Осем минути след началото на второто полувреме отново Белингам бе в прегръдките на своите съотборники, след като отбеляза второто си попадение в срещата.

Крайното 5:0 в полза на вестфалци оформи Юсуфа Мукоко в 72-ата минута.

В класирането Борусия Дортмунд събра актив от 19 точки и се изкачи на четвъртото място, изпреварвайки с една точка петия Майнц 05 и с два пункта шестия Хофенхайм. Щутгарт заема 15-ото място с 8 т., на две точки над зоната на изпадащите, където са тимовете на Шалке и Бохум.

Лидер е Унион Берлин с 23 точки.

Байерн Мюнхен се доближи на точка от лидера Унион Берлин след победа над Хофенхайм