Борусия Мьонхенгладбах надви Дортмунд в мач с шест гола и се доближи до зона "Европа"

08:25, 12.11.2022
борусия мьонхенгладбах надви дортмунд мач шест гола доближи зона европа

Отборът на Борусия Мьонхенгладбах се наложи с 4:2 като домакин срещу Борусия Дортмунд в откриващия двубой от 15-ия кръг на Бундеслигата и по този начин се доближи на три точки от местата, даващи право на участие в евротурнирите през следващия сезон.

"Жребчетата" в момента се намират на 7-та позиция с актив от 22 точки, докато "жълто-черните" са 6-и с 25 пункта.

Срещата в Гладбах започна ударно за домакините, които откриха резултата още в 4-ата минута чрез Йонас Хофман, но в 19-ата Юлиан Брандт възстанови паритета, възползвайки се от подаване на Джуд Белингам.

Само шест минути по-късно обаче Рами Бенсебайни с глава възстанови аванса на Борусия Мьонхенгладбах, а след половин час игра Маркъс Тюрам беше точен за 3:1.

До почивката гостите от Дортмунд върнаха едно попадение чрез младия Нико Шлотерберг, който се разписа в 40-ата минута.

По-малко от минута след началото на второто полувреме пък Куадио Коне оформи крайното 4:2 с прецизен диагонален изстрел по земя от границата на наказателното поле.

И за двата тима това бе последен официален двубой преди старта на Световното първенство по футбол в Катар, като Бундеслигата ще се възобнови едва през януари.