Борусия Мьонхенгладбах победи лидера Байерн с 3:2

Борусия Мьонхенгладбах победи хегемона Байерн с 3:2 на стадион
от БНТ , Източник: БГНЕС
19:07, 18.02.2023
Чете се за: 01:57 мин.

Борусия Мьонхенгладбах победи хегемона Байерн с 3:2 на стадион "Борусия Парк" в един от най-интересните мачове от 21-ия кръг на Бундеслига.

Още в в началото защитникът на гостите Дайо Упамекано беше изгонен от игра с директен червен картон след грубо нарушение, а малко след това Ларс Щиндл изведе домакините напред.

Байерн успа да изравни до почивката. Голът вкара Ерик Максим Чупо-Мотинг. През второто полувреме Гладбах стигна заслужено до победата с попадения на Аласан Плеа и Маркъс Тюрам. В добавеното време младият Матис Тел оформи крайния резултат.

"Жребците" не загубиха в пети пореден мач от Байерн, след като по-рано през сезона измъкнаха 1:1 на "Алианц Арена" с геройски намеси на настоящия вратар на шампионите Ян Зомер и спечелиха с 2:1 насред Мюнхен миналия сезон. В серията на Гладбах влиза и унизителното 5:0 за Купата.

В класирането Борусия заема осмо място с 29 точки, Байерн е лидер с 43 т., но може да бъде изпреварен от сензацията Унион Берлин и изравнен от Дортмунд, ако двата отбора победят при домакинствата си съответно Шалке и Херта Берлин, които са утре.

Други резултати:

Щутгарт - Кьолн 3:0

Волфсбург - РБ Лпциг 0:3

Бохум - Фрайбург 0:2

Ига Швьонтек защити титлата си в Доха
Никола Цолов ще стартира от първа редица в първото си състезание във Формула Регионал в Близкия Изток