Борусия Мьонхенгладбах се справи с Щутгарт у дома

Борусия Мьонхенгладбах  Фрайбург
12:32, 05.11.2022

Борусия Мьонхенгладбах победи Щутгарт с 3:1 в мач от 13-ия кръг на Бундеслигата.

Възпитаниците на Даниел Фарке упражниха домакински натиск, който се отплати в 4-ата минута. Джонас Хофман стреля извън наказателното поле за 1:0.

Маркюз Тюрам удвои преднината на домакините с удар в долния ляв ъгъл в 25-ата минута.

Гостите намалиха изоставането си преди почивката. Тиаго Томаш преодоля Тобиас Зипел с фалцов удар.

След паузата играчите на Михаел Вимер се опитаха да си тръгнат с точка от стадион "Борусия-Парк" в Мьонхенгладбах, но вместо това Патрик Херман оформи крайния резултат в добавеното време с трето попадение за домакините.

Борусия Мьонхенгладбах заема 7-ата позиция в класирането с актив от 19 точки. Щутгарт се намира точно над чертата - на 15-ото място с 11 пункта.

Видео дневникът на Мария от Украйна: Завръщане в родината
Борисов: По-вероятно е правителство с някой трети мандат