Бостън се класира за финала на НБА

бостън класира финала нба
08:14, 30.05.2022
Чете се за: 01:12 мин.

Отборът на Бостън се класира за финала на Националната баскетболна асоциация. Селтикс победи Маями на гост със 100:96 точки в седмия мач от плейофа на Източната конференция.

Бостън спечели серията с 4-3 успеха и достигна до финала на сезона след 12 години (през 2010 г. Селтикс загубиха от ЛА Лейкърс в седем мача). В битката за титлата съперник на отбора ще бъде Голдън Стейт.

Финалът започва в четвъртък, 2 юни, в Сан Франциско, където калифорнийците все още не са губили в плейофите през 2022 г.

Звездата на Селтикс Джейсън Тейтъм беше обявен за най-добър играч на финалите на Източната конференция. В седмия мач от серията той реализира 26 точки и направи дабъл-дабъл за успеха. Маркъс Смарт записа 24 точки и девет борби.

Най-резултатен в срещата за Маями Хийт бе Джими Бътлър с 35 точки.

Челси нанесе трета пореда загуба на Тотнъм във Висшата лига
08:34, 03.05.2024
Панатинайкос сломи Макаби Тел Авив и върна серията в Атина за пети решителен мач
Чете се за: 02:17 мин.
Олимпик Марсилия и Аталанта не излъчиха победител в първия сблъсък помежду си в полуфиналите на Лига Европа
23:58, 02.05.2024
Байер Леверкузен е на една крачка от финала в Лига Европа
23:56, 02.05.2024
Чете се за: 02:27 мин.
Гергана Павлова премина през квалификациите на единично жени на турнир по бадминтон в Люксембург
23:26, 02.05.2024
Чете се за: 01:00 мин.
Валентина Георгиева се класира с трети резултат за финала на прескок на европейското първенство по спортна гимнастика в Римини
22:16, 02.05.2024
Чете се за: 02:10 мин.
Иржи Лехецка продължава към полуфиналите на ATP 1000 в Мадрид след отказване на Даниил Медведев
22:07, 02.05.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Олимпиакос разгроми Барселона в Пирея и се пребори до пети и решаващ двубой в четвъртфиналите на Евролигата
21:50, 02.05.2024
Чете се за: 01:05 мин.
Георги Дерменджиев: Мисля, че ще направим един много хубав финал с Ботев Пловдив на "Васил Левски"
21:27, 02.05.2024
Любослав Пенев: За нас е много по-важно първенството
21:20, 02.05.2024