Бостън се справи с Ню Орлиънс Пеликанс за 30-ти успех от началото на сезона в НБА

12:17, 12.01.2023
Чете се за: 01:55 мин.
бостън справи орлиънс пеликанс успех началото сезона нба

Отборът на Бостън Селтикс постигна 30-та си победа от началото на редовния сезон в НБА, след като надигра със 125:114 у дома състава на Ню Орлиънс Пеликанс.

Селтикс поеха лидерството в резултата малко след средата на първата четвърт и до края контролираха преднината си, въпреки че в един момент в началото на третата четвърт авансът им бе намален само на един пункт при 67:66.

Над всички за победителите бе Джейлън Браун, който записа най-резултатния си мач през кампанията, вкарвайки 41 точки и добави 12 борби, за да оформи дабъл-дабъл. С дабъл-дабъл завърши и Джейсън Тейтъм, който вкара 31 точки и добави 10 борби.

За гостите от Ню Орлиънс пък Си Джей Маккалъм завърши с 38 пункта, но въпреки това не успя да помогне на своя тим да избегне пето поражение в седем срещи от началото на календарната година.

В класирането Бостън Селтикс закономерно остава лидер в Източната конференция с баланс 30-12, докато Ню Орлиънс Пеликанс заема третото място на Запад с баланс 25-17.

В друг двубой от изминалата вечер Никола Йокич завърши с дабъл-дабъл - 21 точки и 18 борби, за да помогне на своя Денвър Нъгетс да надиграе със 126:97 отбора на Финикс Сънс.

Разследват смъртта на 2-годишно дете в Смолян
Здравният министър: От наблюдавани 400 медикамента за недостиг те са сведени до 60