Ботев Пд надви Хебър за първи успех като гост през сезона

17:10, 30.10.2022
Чете се за: 01:42 мин.
ботев надви хебър първи успех гост сезона
Снимка: ПФК Ботев Пловдив

Отборът на Ботев Пловдив спечели с 2:1 гостуването си на Хебър Пазарджик от 16-ия кръг на Първа лига, с което "жълто-черните" записаха първия си успех далеч от дома през настоящата кампания.

В герой за пловдивчани се превърна капитанът Виктор Генев, който реализира победния гол с глава десет минути преди края на редовното време.

Преди това пък Антоан Бароан бе дал преднина на "канарчетата" в 27-та минута с гол от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Мохамед Брахими.

Футболистите на Хебър обаче стигнаха до изравнителен гол скоро след началото на второто полувреме, а негов автор стана Глиб Бухал, който се разписа след заучено изпълнение на свободен удар.

Така се стигна до 80-та минута, когато Емануел Току центрира от ъглов удар, а Виктор Генев изпревари стража на "гробарите" Петър Дебърлиев, за да донесе с глава трите точки за отбора на Ботев Пловдив.

С успеха момчетата на Желко Копич събраха 16 точки на 10-та позиция в подреждането, докато Хебър остава на 14-то място с 11 пункта.