Ботев Пд помрачи дебюта на Георги Чиликов

изненада херо напусна арда чиликов сменя
Снимка: ПФК Арда (Кърджали)
22:33, 13.09.2021

Отборът на Ботев Пловдив записа четвърта победа от началото на сезона, след като надигра у дома Арда с 2:1. Дебютът на Георги Чиликов като наставник на гостите беше белязан от поражение. Той пое Арда, след като Димитър Димитров - Херо напусна поста след само ден работа в клуба.

С успеха в 7-ия кръг на Първа лига „канарчетата“ се изкачиха на второто място в класирането с 14 точки, колкото има и Славия.

Маркиньос се превърна в герой за Ботев Пд с две попадения през първото полувреме на мача. В 13-ата минута Антоан Бароан прати топката в мрежата, но след преразглеждане на ВАР попадение не беше зачетено, заради нарушение на Па Конате.

В 55-ата минута Арда Кърджали успя да върне един гол чрез Тонислав Йорданов.

До края на мача двата тима останаха с по един човек по-малко. В 60-ата минута Реда Рабей от Ботев Пд влезе опасно в краката на Лъчезар Котев. Главният рефер даде жълт картон, но след намеса на ВАР футболистът беше изгонен.

В самия край на срещата Пламен Крумов от Арда получи второ официално предупреждение. Това не промени изхода на срещата.

След поражението кърджалийци са на 11-о място с 5 точки.