кинжален ботев пловдив наказа грешките защита лидера цска 1948
Снимка: ПФК Ботев Пловдив
21:29, 30.09.2022
Чете се за: 01:50 мин.

Отборът на Ботев Пловдив постигна минимална победа с 1:0 при домакинството си на Славия в двубой от 12-ия кръг на Първа лига.

Единственото попадение на „Футболен Комплекс Ботев 1912“ бе отбелязано в 35-ата минута, когато Джеймс Ето‘о центрира по земя от десния фланг в наказателното поле на „белите“, където връхлитащият Елвис Ману с удар от движение прати топката между краката на стража Светослав Вуцов, а тя влетя в мрежата зад национала на България.

Пет минути преди края на първото полувреме асистентът за попадението Ето‘о остави домакините с човек по-малко на терена, тъй като бе изгонен за два жълти картона.

Преди това столичани можеха на два пъти да отбележат, но удари на Галин Иванов и Венцислав Кирчев се отбиха в гредите на вратата, пазена от Хидайет Ханкич.

Малшансът на гостите пред вратата на „канарчетата“ продължи и през второто полувреме, когато Кемело Нгуена и Ахмед Ахмедов бяха спрени от гредите.

В класирането Ботев Пловдив събра актив от 10 точки и се изкачи на 12-ото място, докато Славия е седми с 18 пункта.

Рилски спортист не успя да пребори Апоел Хайфа за място в групите на турнира за Купата на ФИБА