Ботев Пловдив не се затрудни срещу Спартак Варна и е на полуфинал за Купата на България

"Канарчетата" се наложиха с 2:1

Ботев Пловдив
Снимка: startphoto.bg
19:22, 27.02.2024
Чете се за: 00:57 мин.

Ботев Пловдив се класира за полуфиналите в турнира за Купата на България, след като победи Спартак Варна с 2:1 в среща, играна на стадион "Христо Ботев".

Самюъл Акере даде аванс за "канарчетата" в 22-ата минута, а в 72-ата Ивелин Попов покачи за 2:0. Почетното попадение за гостите от Варна бе дело на Ахмед Ахмедов, който се разписа в 87-ата минута.

Така Ботев Пловдив записа първа победа над Спартак Варна в последните 6 срещи помежду им.

Преди началото на мача Ивелин Попов получи наградата си за футболист на 2023-а година на Пловдив.

В останалите четвъртфинални сблъсъци Хебър Пазарджик посреща Пирин Благоевград, ЦСКА е домакин на Арда, а Лудогорец приема ЦСКА 1948.

В кой сектор взимат най-високите заплати?