Ботев Пловдив вкара три гола на Пирин в контролна среща

ботев пловдив вкара три гола пирин контролна среща
Снимка: ПФК Ботев Пловдив
15:59, 01.04.2023
Чете се за: 01:55 мин.

Отборът на Ботев Пловдив победи с 3:1 Пирин в контролна среща, която се проведе на базата на БФС в столичния квартал Бояна.

"Жълто черните" откриха още петата минута чрез Антоан Бароан от дузпа, отсъдена за спорно нарушение на вратаря Янко Георгиев.

В 12-ата "орлетата" изравниха, след като Преслав Йорданов натисна вратаря на съперника и го накара да сбърка, а притичалият в наказателното поле Дани Кондраков пусна топката в мрежата отблизо.

Четири след това Ботев отново дръпна в резултата, след като Акере преодоля Янко Георгиев отблизо, като преди това бе изведен с пас по левия фланг на пловдивската атака.

В 33-ата минута прекрасна комбинация между Преслав Йорданов и Дани Кондраков изведе Медвед в наказателното, където той бе съборен, но дузпа на последва.

В 53-ата влезлият на почивката Шоколаров стреля, но не намери целта. 12 по-късно Амаду Думбия се справи с Велев и отблизо вкара за 3:1.

В 76-ата минута Ковальов отрази силен удар по диагонала. В 81-ата Шоколаров стреля от добра позиция, но не намери целта. Малко преди края Ковальов направи страхотно спасяване, избивайки в корнер удар съперника от далечна дистанция.

Охранители пребиха футболист на Черно море в дискотека във Варна
Иво Ивков: Продължавам да имам сериозни различия с Наско Сираков, предстои да видим дали могат да бъдат изгладени