Ботев Пловдив Тодор Неделев
Снимка: ФК Ботев Пловдив
19:31, 05.03.2022
Чете се за: 02:15 мин.

Ботев Пловдив победи Локомотив Пловдив с 2:1 в градското дерби от 22-ия кръг на родния футболен елит. Виктор Генев и Джак Лане дадоха аванс на "канарчетата" преди Димитър Илиев да намали.

Емануел Току отправи единствения точен удар за първата част. Акцентът се премести от терена на трибуните. Гостуващата агитка счупи няколко седалки и ги хвърли на терена. Капитанът на гостите Димитър Илиев успокои феновете на тима си, а домакинските запалянковци хвърлиха ракета по противниковите ултраси.

В края на първото полувреме гол на Антоан Бароан със задна ножица бе отменен заради засада.

След почивката Георги Аргилашки извърши нарушение срещу Парвизджон Умарбаев и съдията отсъди дузпа. Стражът на домакините се реваншира за фаула, след като спаси изпълнението на Димитър Илиев.

В 76-ата минута Виктор Генев откри резултата. Бранителят засече с глава центриране от корнер на Тодор Неделев. Това е вторият му гол от началото на сезона. Първото му попадение отново бе във вратата на вечния съперник.

Девет минути по-късно възпитаниците на Азрудин Валентич удвоиха преднината си. Тодор Неделев изведе резервата Джак Лане сам срещу Лукас Редер, а шведът промуши топката между краката на вратаря.

"Смърфовете" стигнаха до почетно попадение в ответната атака. Удар на Димитър Илиев се отби от тялото на Самуел Супрайен и попадна във вратата на Георги Аргилашки.

Ботев Пловдив заема 3-ата позиция в класирането с актив от 39 точки. Локомотив Пловдив е 8-и в подреждането с 28 пункта.

Ботев Пловдив има 41 победи в градското дерби, с една повече от "смърфовете".

Напрежение и арести в Пловдив преди футболното дерби "Ботев" - "Локомотив"