Ботев Враца победи Славия с гол в последната минута в мач с три червени картона

13:57, 05.03.2023
Чете се за: 02:07 мин.
ботев враца върна победите задълбочи кризата берое
Снимка: ПФК Берое

Ботев Враца победи Славия с минималното 1:0 в мач от 22-рия кръг на Първа лига. Велко Йеленкович от тима на столичани бе изгонен, а за врачани Мартин Кавдански и Момчил Цветанов получиха червени картони. Браян Переа бе автор на победното попадение в последната минута на редовното време.

През първото полувреме двата отбора си рамениха по един точен удар на стадион "Христо Ботев". Светослав Вуцов улови шут на Браян Переа, а Красимир Костов спаси изстрел от пряк свободен удар на Тони Тасев. Нападателят на "белите" стреля и в гредата броени минути по-късно.

След почивката гостите останаха с човек по-малко на терена. Велко Йеленкович получи втори жълт картон за нарушение срещу Браян Переа.

Мартин Кавдански също напусна терена преждевременно, след втори жълт картон за фаул срещу Ахмед Ахмедов.

В последната минута на редовното време Браян Переа засече успоредно на голлинията подаване и стреля с едно докосване от непосредствена близост.

В добавеното време на срещата дебютантът за "зелените" Момчил Цветанов бе изгонен. Съдията Кристиян Колев първонаално даде жълт картон, но промени решението си, след намесата на ВАР.

Славия остава на 6-ата позиция в класирането с актив от 35 пункта. Ботев Враца се изкачи до 11-ото място в подреждането с 22 точки.

Джоргов и Данаджиев извън първите 50 при юношите на световното по биатлон
България излиза с най-добрите си състезатели на първата Балканиада по снежен волейбол