Ботев Враца победи Струмска слава с 4:1 в контролна среща

Браян Переа отбеляза две попадения, а по един гол добавиха Жан-Пиер Да Силва и Стефан Велев.

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
14:34, 14.10.2023
Чете се за: 02:05 мин.
хебър ботев враца завършиха
Снимка: startphoto.bg АРХИВ

Ботев Враца победи Струмска слава (Радомир) с 4:1 в контролна среща, която се игра в Правец.
Христо Янев нямаше възможност да използва някои футболисти заради контузии.
Още в 5-ата минута Ботев поведе в резултата. Жан-Пиер Да Силва влезе в наказателното поле и от малък ъгъл реализира за 1:0.
В 17-ата минута Букар Траоре подаде на Петър Кепов, който влезе в наказателното поле, но стреля покрай вратата. Малко по-късно нов шут на Кепов бе спасен от вратаря.
3 минути след подновяването на играта Ботев можеше да удвои. Спас Георгиев центрира, но Даниел Генов стреля в аут.
В 49-ата минута резултатът стана 2:0. Спас Георгиев центрира, Бубакар Траоре стреля, но стражът на Струмска слава изби. Топката попадна у Браян Переа, който не пропусна да реализира.
В 52-ата минута футболистите от Радомир намалиха. След изпълнение на пряк свободен удар топката се удари в стената и влезе в мрежата на Костов за 2:1.
След 8 минути игра Бубакар Траоре подаде удобна топка на Даниел Генов, но след неговия шут вратарят спаси.
Минута по-късно Даниел Генов центрира от ъглов удар и Браян Переа с глава вкара за 3:1.
Крайното 4:1 оформи Стефан Велев в 62-ата минута с гол от границата на наказателното поле.

Везенков: Бях изненадан, че съм титуляр във втората контрола, но аз винаги съм готов, без значение дали започвам, или съм резерва
Радев за вота: Користните интереси са по-силни от всички имитации на реформи