Ботев Враца се върна към победите и задълбочи кризата в Берое

19:31, 31.10.2022
Чете се за: 01:55 мин.
ботев враца върна победите задълбочи кризата берое
Снимка: ПФК Берое

Отборът на Ботев Враца записа първата си победа в Първа лига от повече от месец насам, след като надигра с 2:0 у дома тима на Берое Стара Загора в последна среща от 16-ия кръг на първенството.

Успехът изкачи момчетата на Даниел Моралес до 11-то място с актив от 14 точки, докато поражението изпрати Берое на 13-то място с 13 пункта.

За старозагорци пък това беше пети последователен мач в шампионата, в който те не успяват да спечелят, като отборът на Николай Киров не познава вкуса на успеха от 9 септември насам, когато бе надигран тимът на Спартак Варна у дома с 3:1.

Днес футболистите на Берое станаха жертва и на Ботев Враца, който на пред своите привърженици на стадион "Христо Ботев" откри резултата в 17-та минута чрез Чавдар Ивайлов, който се разписа с прецизен удар от дистанция.

В самия край на първото полувреме пък Венци Христов реализира дебютния си гол за врачани, вкарвайки във вратата на бившия си клуб, за да оформи и крайния резултат 2:0.

Победата на Ботев Враца можеше и да стане класическа в добавеното време на мача, когато Клери Сербер прати топката за трети път във вратата на Берое, но попадението му не бе зачетено заради засада.