Бразилия победи Англия на "Уембли" след гол на 17-годишен

В друг приятелски мач Дания и Швейцария завършиха наравно 0:0.

Бразилия - Англия футболен мач на Уембли
23:50, 23.03.2024

Бразилия победи с 1:0 като гост Англия в приятелски мач. Гол на 17-годишния Ендрик в 80-ата минута осигури успеха за петкратните световни шампиони при дебюта на новия треньор на "селесао" Доривал Жуниор.

Най-голямата звезда на английския отбор Хари Кейн не игра в двубоя на "Уембли" заради контузия.

В самото начало на срещата Родриго затрудни вратаря на домакините Джордън Пикфорд, който трябваше да се намеси решително. След това Кайл Уолкър изчисти пред голлинията опит за попадение на Винисиус. В 20-ата минута капитанът на "трите лъва" Уолкър напусна принудително терена заради контузия.

В 25-ата минута Фабрисио Бруно се намеси решително след опасен шут на Оли Уоткинс. Бразилците отвърнаха с удар в гредата от наказателното поле на Лукас Пакета.

След почивката домакините не успяха да създадат много проблеми за защитата на Бразилия, а смяната на Джуд Белингам отслаби допълнително атаката на островитяните.

Новото попълнение на Реал Мадрид Ендрик се разписа при добавка на празна врата в 80-ата минута в третия си мач с екипа на Бразилия. Той е най-младият футболист, който вкарва на "Уембли" на клубно или национално ниво.

Бразилия прекъсна серията си от три поредни срещи без победа срещу англичаните. Коби Майноо направи своя дебют с екипа на "трите лъва", които нямаха поражение в 11 последователни двубоя.