Бразилия разби Боливия, Неймар стана еднолично голмайстор №1 в историята на "Селесао"

10:13, 09.09.2023
Чете се за: 02:22 мин.
бразилия разби боливия неймар стана еднолично голмайстор историята селесао

Отборът на Бразилия стартира ударно кампанията си в квалификациите за световното първенство през 2026-а година в САЩ, Канада и Мексико, надигравайки с 5:1 у дома състава на Бразилия.

Мачът ще се запомни с историческите два гола на Неймар, с които той излезе еднолично начело в класацията за голмайстор №1 в историята на "Селесао". Новото попълнение на саудитския Ал-Хилал вече има на сметката си 79 гола с екипа на националния отбор, с което задмина по този показател легендарния Пеле, който приключи кариерата си със 77 попадения.

Припомняме ви, че 31-годишният футболист изравни "Краля" по време на Мондиала в Катар миналата година, реализирайки гол в злополучния четвъртфинал срещу Хърватия. Тогава дори самият Пеле поздрави Неймар от болницата в Сао Пауло, където няколко дни по-късно почина и определяният от мнозина за най-велик играч в историята на футбола.

Иначе в мача срещу Боливия, игран в Белем, бразилците не оставиха никакви шансове на своя съперник, като Родриго даде аванс на домакините в 24-ата минута, а в самото начало на втората част Рафиня удвои преднината на "Селесао".

Отново Родриго беше точен за 3:0 в 53-ата минута, за да дойдат моментите на Неймар, който реализира останалите два гола за Бразилия.

Между тях пък Виктор Аберго вкара почетното попадение за боливийците.

По този начин "кариоките" стартираха ударно кампанията си по пътя към Мондиал 2026 в дебюта на временния си селекционер Фернандо Диниз, който бе назначен на поста през месец юли тази година.

Отново протест за премахването на Паметника на Съветската армия в центъра на София (СНИМКИ)