Брюж продължава мина и през Атлетико за трети пореден успех в Шампионската лига

08:06, 05.10.2022
Чете се за: 02:05 мин.
брюж продължава мина атлетико трети пореден успех шампионската лига

Белгийският шампион Брюж продължава с чудесното си представяне в групите на Шампионската лига, след като вчера вечерта "синьо-черните" надиграха с 2:0 у дома състава на Атлетико Мадрид за третата си поредна победа от началото на груповата фаза.

На стадион "Ян Брейдел" в едноименния белгийски град домакините откриха резултата в 36-та минута чрез Камал Сова, който се разписа от близка дистанция след асистенция на Феран Жутгла.

Малко след час игра пък самият Жутгла удвои аванса на Брюж, възползвайки се от лошо изчистване на топката от страна на отбраната на Атлетико.

До края на срещата гостите от Мадрид опитаха да се върнат в срещата, като най-добрата възможност се откри пред Антоан Гризман в 76-та минута, който обаче пропусна да отбележи от дузпа и по този начин преднината на домакините от два гола остана непокътната.

В другия двубой от тази група Порто надигра с 2:0 у дома Байер Леверкузен за първия си успех в тазгодишното издание на Шампионската лига.

По тази начин след преполовяването на груповата фаза убедителен лидер е отборът на Брюж с 9 точки, докато Порто, Атлетико Мадрид и Байер Леверкузен са в лют спор за втората позиция, като за момента и трите отбора имат по 3 пункта.