Царско село нанесе осма поредна загуба на Ботев (Враца)

14:24, 28.02.2021
Чете се за: 01:19 мин.
царско село нанесе осма поредна загуба ботев враца

Отборът на Царско село (София) взе категорична победа с 3:0 при госутването си на Ботев (Враца) в мач от 19-я кръг на efbet Лига игра на стадион "Христо Ботев" във Враца.

След като преди няколко дни футболистите на Любослав Пенев пропуснаха да спечелят трите точки срещу тима на Ботев (Пловдив), днес във Враца бяха безкомпромисни.

Още във 2-ата минута "царете" имаха шанс за гол, но Андерсон не успя да насочи топката във вратата на домакините. В 12-ата минута обаче нещата се промениха. Реян Даскалов потърси с дълъг диагонален пас Андерсон Кордейро. Петър Генчев и Атанас Зехиров не се ориентираха добре, а Кордейро се измъкна между двамата, овладя топката, изскочи сам срещу Красимир Костов и го прехвърли, пращайки топката във вратата му.

Димитър Костадинов стреля от пряк свободен удар на педя пред границата на наказателното поле на врачани в 16-ата минута, но топката премина встрани от десния стълб на вратата на Красимир Костов.

Венцислав Керчев извърши нарушение срещу Панайотис Лука в наказателното поле на Ботев (Враца) в 23-ата минута и съдията Ивелин Занев свири дузпа за Царско село. Керчев получи и жълт картон, а Панайотис Лука отбеляза от 11-те метра.

Домакините останаха с човек по-малко на терена в 55-ата минута, след като Илия Миланов бе изгонен за втори жълт картон за изключително грубо нарушение срещу Андерсон Кордейро.

Последва центриране от фаул в наказателното поле на "зелените", където Красимир Костов нокаутира Иван Бандаловски, а съдията Ивелин Занев странно маркира нарушение срещу вратаря на домакините. Костов си изпусна нервите, заради което получи жълт картон.

Столичани пропуснаха да вкара трети гол в 72-ата минута. Красимир Костов направи две последователни спасявания след удари на Ивайло Марков и Карим Роси. Швейцарецът стреля при паднал вратар, но Костов спаси.

Царско село поведе с 3:0 в 73-ата минута, когато Лесли Де Са подаде към Димитър Костадинов, който финтира Педро Лагоа в наказателното поле на Ботев (Враца), след което с много точен удар вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на Красимир Костов.

Царско село организира добра атака в 82-ата минута, която бе завършена с удар на Андерсон Кордейро, но Красимир Костов успя да спаси.