Цецо Соколов и Динамо със загуба на старта в битката за титлата в Русия

20:37, 01.05.2023
цецо соколов динамо загуба старта битката титлата русия

Цветан Соколов и неговият Динамо Москва загубиха с 0:3 гейма (19:25, 20:25, 17:25) като гост на Зенит Казан в първия двубой между двата тима от битката за титлата в руското волейболно първенство.

За шампионите през последните два сезона от Динамо това на практика бе първо поражение в плейофите, след като в четвъртфиналите и полуфиналите Соколов и компания не оставиха шансове на Факел и Зенит Санкт Петербург.

Днес обаче московчани бяха тотално надиграни от своя съперник, като някаква интрига имаше единствено в първия гейм, когато се стигна до 18:18, но до края волейболистите на Зенит Казан дадоха само точка на Динамо.

Цветан Соколов се представи на ниво за своя тим, като капитанът на българския национален отбор пласира 12 точки, но над всички в двубоя беше опитният Максим Михайлов, който завърши с 15 пункта в актива си.

Финалната серия продължава с още един двубой в Казан на 3 май (сряда). Играе се до три победи от пет срещи.