Челси е първият финалист за Купата на лигата

Челси Тотнъм Хари Кейн Мейсън Маунт Емерсон Роял
23:43, 12.01.2022

Челси победи Тотнъм с 1:0 в реванша от полуфиналите за Купата на лигата и с общ резултат от 3:0 се класира за финала в надпреварата. Първата среща между двата тима на стадион "Стамфорд Бридж" завърши при 2:0 за "сините".

Въпреки удобната преднина, възпитаниците на Томас Тухел търсеха ново попадение на стадион "Тотнъм Хотспър", с което да заличат интригата в срещата. В 12-ата минута Ромелу Лукаку бе изведен сам срещу Пиерлуиджи Голини, но италианецът спаси. Само шест минути по-късно Антонио Рюдигер засече с глава центриране от корнер на Мейсън Маунт, за да открие резултата.

В края на първата част съдията Андре Маринър даде дузпа за "шпорите" след шпагат на голмайстора в краката на Пиер-Емил Хойбиерг. След намесата на ВАР реферът промени първоначалното си решение, защото нарушението бе извън наказателното поле.

След почивката реферът отсъди нова дузпа за Тотнъм, която не след дълго бе отменена. Кепа Арисабалага изби топката от краката на Лукас Моура, а англичанинът посочи бялата точка. След като сам преразгледа ситуацията, той промени решението си.

В 65-ата минута капитанът на домакините Хари Кейн изпрати топката в противниковата врата, но попадението му бе отменено заради засада.

Другият финалист ще се реши след двата сблъсъка между Ливърпул и Арсенал.

Интер спечели Суперкупата на Италия след гол в последните секунди на продълженията
СЗО призова бременни жени да се включат в изпитания на лекарства и ваксини срещу коронавирус