Челси обърна Кристъл Палас за първа победа под ръководството на Греъм Потър

19:40, 01.10.2022
Чете се за: 01:57 мин.
челси обърна кристъл палас първа победа ръководството греъм потър

Тимът на Челси постигна победа с 2:1 при визитата си на Кристъл Палас в двубой от деветия кръг на английската Висша лига.

Домакините откриха резултата на „Селхърст Парк“ в седмата минута, когато Джордан Аю центрира по диагонал отдясно в наказателното поле на гостите, където връхлитащият Одсон Едуар с върха на пръстите си прати топката в близкия горен десен ъгъл на вратата, пазена от Кепа Арисабалага.

Челси възстанови равенството в 38-ата минута, когато Тиаго Силва слави топката с глава за Пиер-Емерик Обамеянг в пеналтерията на Палас, а новото попълнение на „сините“ се обърна на 180 градуса и стреля от ждроб, разписвайки се в долния десен ъгъл на стража Висенте Гуаита.

Гостите от „Стамфорд Бридж“ стигнаха до победата чрез Конър Галахър, който в последните секунди на редовното време стреля по диагонал отляво на границата на наказателното поле на домакините, а топката се озова в далечния горен ляв ъгъл на вратата, пазена от Гуаита.

Това е първа победа за Челси под ръководството на новия си старши треньор Греъм Потър.

В класирането „сините“ се изкачиха на петото място с актив от 13 точки, докато Кристъл Палас е 17-и с шест пункта.