Челси отстрани Лестър от Купата на Англия с голове в добавеното време

Лондончани продължават към полуфиналите в турнира

Челси
17:14, 17.03.2024

Резервите Карни Чуквуемека и Нони Мадуеке вкараха голове в добавеното време и Челси спечели с 4:2 срещу гостуващия Лестър Сити в мач от четвъртфиналите на турнира за Купата на Футболната асоциация на Англия (ФА).

Челси започна силно и до почивката "сините" вече водеха с попадения на Марк Кукурея и Коул Палмър, а Рахийм Стърлинг изпусна дузпа. Ударът на нападателя бе спасен с крака от стража на гостите Якуб Столарчик.

Аксел Дисаси обаче върна Лестър в играта с автогол в 51-та минута, когато опитът на френския защитник да върне топката от далечно разстояние завърши в мрежата на Челси. Само десет минути по-късно пък Стефи Малвидиди изравни за "лисиците" след успешен индивидуален пробив.

Лестър обаче остана с човек по-малко след директен червен картон на Калъм Дойл и не удържа равенството. Чуквуемека се възползва от подаване на Коул и даде отново преднина на Челси, а Мадуеке оформи крайното 4:2 за "сините" с красив шут от дистанция.

Полуфиналите ще се състоят на стадион "Уембли", а лондончани ще срещнат Ковънтри, носителя на трофея Манчестър Сити или Манчестър Юнайтед/Ливърпул.

Гол на Николас Пенев донесе успех на Хебър над Арда
Иван Дончев завърши на 36-о място на 1000 метра на световното първенство по шорттрек