Челси се справи със съпротивата на Нюкасъл

19:19, 30.10.2021
Чете се за: 01:12 мин.
челси справи съпротивата нюкасъл

Отборът на Челси победи с класическото 3:0 като гост състава на Нюкасъл и по този начин увеличи преднината си на върха във Висшата Лига.

Въпреки наглед изразителния си успех, футболистите на Томас Тухел трябваше доста да се потрудят, за да стигнат до трите точки.

Добрата игра на "свраките" в защита изпита до краен предел търпението на Челси, който откри резултата чак в 65-та минута чрез Рийс Джеймс.

Отново английският национал беше точен за 2:0 в 77-ата минута, а в 81-ата Жоржиньо оформи и крайното 3:0.

Така, лондончани се възползваха по възможно най-добрия начин от грешните стъпки на Ливърпул, който не спечели срещу Брайтън, и Манчестър Сити, който пък загуби от Кристъл Палас.

Поредната загуба за Нюкасъл пък остави "свраките" на предпоследното 19-то място с едва 4 точки от началото на сезона.