Отборът на Челси победи с класическото 3:0 като гост състава на Нюкасъл и по този начин увеличи преднината си на върха във Висшата Лига.
Въпреки наглед изразителния си успех, футболистите на Томас Тухел трябваше доста да се потрудят, за да стигнат до трите точки.
Добрата игра на "свраките" в защита изпита до краен предел търпението на Челси, който откри резултата чак в 65-та минута чрез Рийс Джеймс.
Отново английският национал беше точен за 2:0 в 77-ата минута, а в 81-ата Жоржиньо оформи и крайното 3:0.
Така, лондончани се възползваха по възможно най-добрия начин от грешните стъпки на Ливърпул, който не спечели срещу Брайтън, и Манчестър Сити, който пък загуби от Кристъл Палас.
Поредната загуба за Нюкасъл пък остави "свраките" на предпоследното 19-то място с едва 4 точки от началото на сезона.
И Манчестър Юн, и Челси не успяха да спечелят срещите си от 19-ия кръг във Висшата лига
Димитър Митов беше титуляр за Абърдийн при загубата от Хибърниън в шампионата на Шотландия
Собственикът на АЕК към Мартин Георгиев: Искаме да си важен гладиатор (ВИДЕО)
Урсула фон дер Лайен: Еврото ще подсили още повече гласа на България в Европа
Усещане за минус 45 градуса на връх Мусала в последното утро на 2025 година