Челси зае четвъртото място във Висшата лига след класическа победа над Уулвърхамптън

18:53, 08.10.2022
Европейски футбол
челси зае четвъртото висшата лига класическа победа уулвърхамптън

Отборът на Челси постигна класическа победа с 3:0 при домакинството си на Уулвърхамптън в мач от деветия кръг на английската Висша лига.

„Сините“ откриха резултата на „Стамфорд Бридж“ в последните секунди на добавеното време на първата част, когато Мейсън Маунт центрира от десния фланг в наказателното поле на „вълците“, където на втората греда Кай Хавертц се извиси във въздуха и с глава прехвърли стража Жозе Са.

Футболистите на Греъм Потър удвоиха преднината си в 54-ата минута. Двойно подаване между Кристиан Пулишич и асистента за първия гол на Челси Мейсън Маунт, изведе американския нападател на лондончани отляво в наказателното поле на Уулвс, а Пулишич прати топката в далечния ляв ъгъл на вратата, пазена от Жозе Са.

Крайният резултат оформи резервата Армандо Броя, който се разписа в последната минута на редовното време на срещата.

В класирането Челси събра актив от 16 точки и се изкачи на четвърто място, на пункт зад третия Тотнъм. Уулвърхемптън е 18-и с шест точки от девет изиграни срещи.