Черно море и Царско село поделиха точките след голова фиеста

11:19, 10.05.2021
Чете се за: 00:45 мин.
черно море царско село поделиха точките голова фиеста

Двата отбора завършиха наравно 3:3 в среща от плейофната фаза на родната Първа Лига за разпределянето на местата от 7-мо до 10-то.

Срещата във Варна започна с минута мълчание в памет на легендарния бранител на ЦСКА и националния отбор на България Георги Димитров-Джеки, който в събота почина на 62-годишна възраст.

Двубоят започна отлично за "моряците", които поведоха в 7-та минута с попадение на техния капитан Васил Панайотов.

Противно на логиката обаче в 17-та минута гостите възстановиха равенството, а точен беше Димитър Костадинов.

Влатко Дробаров отново изведе домакините напред само 180 секунди по-късно, вкарвайки с глава след подаване на Илиан Илиев младши.

Самият Илиев пък на свой ред се разписа с глава в края на първата част, за да направи аванса на своя тим 3:1.

Този резултат се задържа до последния четвърт час на мача, когато "царете" успяха да измъкнат точката, възползвайки се от две грешки в отбраната на варненци.

Първо Лъчезар Балтанов бе забравен сам на границата на наказателното поле и с прецизен удар намали на 2:3 в 75-та минута, а девет по-късно Емануил Манев бе оставен непокрит и вкара след добавка за крайното 3:3.

По този начин се запази разликата от 6 точки между двата тима в подреждането, като до края на сезона остават само четири кръга, а големият залог е 7-та позиция, която дава право на участие в баража за място в евротурнирите.

"Държавен вестник": Само електронни рецепти от 1 юни
Айк Мнацаканян: Мечтаех за тази победа