Черно море надви Локомотив София и измести Левски от петото място в класирането

16:53, 29.10.2022
Чете се за: 02:07 мин.
черно море надви локомотив софия измести левски петото класирането
Снимка: ПФК Черно море

Отборът на Черно море постигна победа с 2:1 при домакинството си на Локомотив София в двубой от 16-ия кръг на Първа лига.

„Моряците“ откриха резултата на стадион „Тича“ след малко повече от половин час игра след грешна в изнасянето на топката от страна на столичните „железничари“. Мади Кета пресече подаване на бранителя Алан Диас, нахлу в наказателното поле и стреля, стражът Александър Любенов спаси удара на нападателя на Черно море, но при добавката Кета се разписа в опразнената врата.

Локомотив София изравни в 57-ата минута, когато Ивайло Найденов центрира високо отляво в пеналтерията на домакините, където на втора греда, където връхлитащият Селсо Рапосо засече с глава топката на границата на вратарското поле, разписвайки се в далечния десен ъгъл на стража Георги Георгиев.

Съставът на Илиан Илиев отново поведе четвърт час преди края на срещата. В битката на голмайсторите по левия фланг Кета отне топката от Селсо Рапосо и с външен фалц подаде в наказателното поле на „червено-черните“ към Васил Панайотов, който с прехвърлящ диагонален изстрел прати топката далечния долен ляв ъгъл на вратата.

В класирането Черно море събра актив от 28 точки и измести от петото място тима на Левски, който е с 26 пункта. Локомотив София заема осмата позиция с 25 точки.