Черно море нанесе първа загуба на Арда

21:05, 27.09.2020
Чете се за: 01:03 мин.
черно море нанесе първа загуба арда

"Моряците" победиха с 2:0 кърджалии у дома и нанесе първа загуба на тима, воден от Николай Киров, от началото на първенството.

И двата гола за домакините реализира Матиас Курьор, който вече има 8 гола в актива си от старта на шампионата.

Гостите започнаха по-добре срещата и първото сериозно положение бе именно за тях. В 5-та минута, когато Милен Желев засече с глава топката след центриране от корнер, но тя мина встрани от вратата.

Първото сериозно положение за домакините бе в 27-та минута. Матиас Курьор овладя топката в наказателното поле на Черно море и напредна, след което пусна прецизен пас към нахлуващия отдясно Васил Панайотов, който стреля по земя, но топката се отби в страничната греда.

Само три минути след това Черно море откри резултата. Вратарят на гостите Васил Симеонов излезе извън наказателното поле да посреща топката след пас на Васил Панайотов, но се размина с нея, а Матиас Курьор вкара на опразнената врата за 1:0.

В 47-та минута домакините вкараха втори гол. Илиан Илиев-младши центрира от пряк свободен удар отдясно по атаката на домакините, Стефан Велев засече топката с глава, но вратарят Васил Симеонов успя да избие. При последвалата добавка обаче Матиас Курьор удвои аванса на варненци.

В 57-та минута Иван Коконов стреля с глава, но ударът беше слаб и вратарят Иван Дюлгеров улови топката.

Малко по-късно Арда отново можеше да намали изоставането си. Иван Тилев стреля много опасно от границата на наказателното поле, но топката премина на сантиметри встрани от вратата на домакините.

До края нов гол не падна и така кърджалии допуснаха първо поражение през кампанията, докато Черно Море прекъсна серията си от четири мача без успех, в които зелено-белите бяха взели само една точка.

В класирането Арда заема 5-та позиция с 12 точки, а варненци са 11-ти с 8 пункта.